تاثیر معدل در کنکور

در سال 95 برای کنکور96 تاثیر معدل در کنکور مثبت در نظر گرفته شد و برای سال های بعد باید بررسی شود.در  سراسری98 بعد از کش و قوس های فراوان به صورت حداکثر 30 درصد و برای متقاضیان نظام قدیم 25 درصد تاثیر مثبت اعلام شد و عملا تاثیری در قبولی رشته های پر متقاضی نخواهد داشت.طبق نظرسنجی رسمی که توسط سازمان سنجش درباره میزان تاثیر سوابق تحصیلی لحاظ شده نشان می دهد که نزدیک به 85 درصد داوطلبان خواهان تاثیر مثبت هستند.

تاثیر معدل در کنکور 99 به بیان ساده تر برای دانش آموزانی که نظام قدیم هستند به صورت زیر است:

تاثیر قطعی امتحانات نهایی سوم دبیرستان:25درصد

تاثیر قطعی امتحان نهایی چهارم دبیرستان:5 درصد

در مجموع میشه 30 درصد تاثیر قطعی معدل برای داوطلبان نظام قدیم

تاثیر معدل در کنکور 99 نظام جدید

اما در این اطلاعیه امده است که: آن دسته از داوطلبان نظام جدید (3-3-6)، متقاضی کنکور سراسری 99، که دیپلم خود را در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک،علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دریافت کرده اند، سوابق تحصیلی موجود  دیپلم به شرط اینکه امتحانات نهایی  پایه یازدهم به صورت نهایی برگزار نشود به میزان حداکثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر قطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود. لازم به ذکر است در صورتیکه امتحانات پایه یازدهم در سال تحصیلی 98-97 به صورت نهایی برگزار شود، سوابق تحصیلی کنکوری های نظام جدید 99 هم شامل نمرات امتحان نهایی سال یازدهم و سال دوازدهم خواهد بود.

برای داوطلبانی که نظام جدیدی هستند، تاثیر معدل در کنکور 99 به صورت زیر است:

در صورتی که امتحان نهایی پایه یازدهم برگزار نشود30 درصد تاثیر قطعی امتحان نهایی پایه دوازدهم در نظر گرفته می شود.

و درصورتی که امتحان نهایی پایه یازدهم برگزار شود، سوابق تحصیلی کنکوری های نظام جدید 99 هم شامل نمرات امتحان نهایی سال یازدهم و هم سال دوازدهم خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

کنکور/www.fara-andishe.ir

برنامه ریزی/www.fara-andishe.ir

تاثیر معدل در کنکور استاد عباس قاسمی/www.aparat.com